בית הזכרונות

כשנכנסתי לבית הזה בקרית אתא, היתה שם תחושה שבכל פינה בכל פרט, יש סיפור, יש היסטוריה משפחתית, שאותה מקפידים לשמר במשך השנים. בעלי הבית המחוברים כמו לרקע ההיסטורי שלהם ולחוויות העבר, כך גם לדור הילדים והנכדים הצעירים יותר – דור העתיד, שתמונותיהם ממוסגרות ומצויות בכל פינה. בעלי הבית – הלקוחות, הם אנשים אינטלגנטיים, אנשי ספר ורוח, וכן אוהבים לטייל בעולם. לכן בביתם ניתן היה למצוא הרבה מאוד ספרים והרבה פריטי נוי כגון פסלונים ותמונות מהארץ ומהעולם.
לכל אלה (או לפחות לרובם) היה צורך לתת במה מכובדת, מקום בו ייראו טוב. ויחד עם זאת, להעניק תחושה של מרחב וסדר, בעיצוב מודרני ברוח הזמן.

בבית הזה, שהינו בית קרקע המצוי על שטח פרטי בקרית אתא, תכננתי ועיצבתי את החלל הציבורי, כלומר: סלון, מטבח, פינת אוכל ומבואת כניסה. השטח הכולל של כל אלו כ- 60 מ”ר.
הלקוחות אוהבים מאוד לארח לעיתים קרובות ומבשלים ארוחות לכמות לא מבוטלת של אנשים. מה שהצריך שימור של שולחן פינת האוכל הגדול הקיים ויצירה של מרחב גדול סביבו. אז מצאתי שמירכוז השולחן באיזור המטבח (כמו שמציבים אי) יתן את המענה הפונקציונלי והעיצובי הטוב והיפה ביותר במקרה זה.
בתכנון המטבח החדש שמתי דגש על יצירת שטחי אחסון ועבודה גדולים – מה שהיה חסר שם מאוד מאוד – ונחוץ לאנשים בשלנים ומארחים.
גם מבואת הכניסה והסלון עברו שינוי מהותי, באמצעות עבודות גבס, צבע ותאורה – תוך שמירה על רוב הרהיטים הישנים שאותם בחרו הלקוחות לשמר ולחדש בצבע ובריפוד.
עיצוב הסלון ומבואת הכניסה אופיינו ביצירת מידוף מואר לספרים הרבים ולאוסף התמונות, הפסלונים ופרטי הנוי הרבים, שמשמרים את ההסטוריה והזכרונות במשפחה, ויחד עם זאת מעניקים תחושה של בית חם ומזמין ולא של מוזיאון.

התוצאה : בית יפיפה מודרני ונוח, שמלא הסטוריה וזכרונות ומעניק לבית אופי אישי של בעליו. מקסים.
תתחדשו !!!

פרוייקטים נוספים

Recent Work