פרובנס לייט מודרני

פרוייקט שכלל טיפול יסודי בכל הבית – דו משפחתי בכרמיאל, בשטח בנוי של כ- 180 מ”ר.
זהו בית מקסים, בן כ- 16, נרכש ע”י לקוחותי מיד שניה. טעמם של לקוחותי לא עלו בקנה אחד עם טעמם של המוכרים, ולכן הוחלט לשפצו כדי להתאימו לאורח החיים של הדיירים הנוכחים וגם על מנת לעדכן את העיצוב שלו, שהיה במקור מיושן במקצת.
השיפוץ כלל שני מפלסים : מפלס הכניסה עם סלון, מטבח, פינת אוכל וממ”ד . במפלס השני ארבעה חדרי שינה ושני חדרי רחצה.

עבורי זה היה פרוייקט גדול ומאוד מהנה. מדובר במשפחה של שני בני זוג בסוף שנות השלושים לחייהם וילדה מתבגרת בגיל העשרה, שהחליטו להחליף את בית מגוריהם מדירה בבניין לבית צמוד קרקע.
הסגנון האהוב על בני הבית הינו פרובנס. לא ממש כפרי, אבל משהו שמזכיר את אירופה הקלאסית, עם עדכונים מודרניים. מה שמייצר אווירה חמימה ופסטורלית, מודרנית ולא כבדה מדי.
במפלס הכניסה הוחלט יחד עם הלקוחות לעצב את חזיתות המטבח בסגנון פרובנס, לעשות שימוש בחומרים כגון שיש ואריחים בצבעי אדמה (חום, בז’, קפה) וריהוט בסלון בגימור עץ ובשילוב עם צבע לבן שמנת מרענן. גם בריקים בצבע בז’ ובמרקם גס של אבן טבעית השתתפו בסימפוניה המשגעת הזו.
הריצוף הוחלף – לאריחים מבריקים גדולים 80X80 ס”מ, על מנת להאיר יותר את החלל החשוך מעט, החלונות הוחלפו לפרופילים בלגיים בהירים בצבע שמנת, והמטבח עבר שינוי מהותי בתכנון (לעומת מה שהיה) – מה שיצר פתאום המון מקום ישיבה, עבודה ואכסון – מצד אחד, יחד עם שמירה על תחושת המרחב – מצד שני.

במפלס העליון שופצו ארבעה חדרי שינה ושני חדרי רחצה, אך גולת הכותרת פה היתה יחידת ההורים. יחידת ההורים היתה במקור חדר קטן של כ- 9 מ”ר+חדר רחצה קטן +חדר ארונות קטנטן וחשוך ללא חלונות+צמוד לחדר ההורים – מעבר לקיר – מרפסת סגורה בשטח של כ- 8 מ”ר עם המון חלונות.
בעיצוב החדש שלי כל המחיצות נפלו : חדר הארונות פורק והפך לחלל פתוח עם ארון קיר גדול ומעוצב (ויכולת אכסון זהה לזו שהיתה בחדר הארונות), הקיר עם המרפסת הסגורה פורק והמרפסת אוחדה עם חדר ההורים ובכך כמעט הכפילה את שטח החדר ואת כמות האוויר והאור שנכנסים אליו. לאחר השיפוץ יחידת ההורים הזו הפכה לממלכת הורים של ממש!
גם חדר הרחצה של ההורים עבר שינוי תכנוני ע”י החלפת מיקום של כלים סניטריים וקיבל מקלחון גדול של 155X 80 ס”מ, ארון כיור גדול מראות גדולות עם שטח אחסון מאחוריהן, ועדיין שפע של מרחב.
אני גאה מאוד בפרוייקט הזה שנעשה עם כל הלב והנשמה. תיהנו מהבית המרהיב הזה יקירי.

פרוייקטים נוספים

Recent Work