רענון למשפחה הצעירה

פרוייקט של עיצוב והום סטיילינג בדירת ארבעה חדרים בבנין רב קומות, השייכת לזוג צעיר. הדירה שנרכשה לפני למעלה מעשור, תוחזקה היטב במשך השנים. בני הזוג החליטו לבצעלה ריענון באמצעות התאמה מחדש לצרכי המשפחה שבינתיים גדלה ושאליה נולדו שלושה ילדים, וגם להעניק לו מראה מעוצב ועדכני. כך הוחלט על מתיחת פנים של מבואת הכניסה, הסלון ופינת האוכל. וכן תכנון מחודש של חדרי הבנות שהינן בגילאי גן, ואוטוטו ילכו לביה”ס.

הדירה ממוקמת באחת הקומות בבנין רב קומות בקרית מוצקין. השינוי במשפחה – מילדים קטנים – לילדים שגדלו ושילכו לביה”ס עוד מעט, הצריכה שינויים תיכנוניים בחדרים שלהם וגם רענון החלל הציבורי שניזוק בזמן גדילתם.
במצב שלפני השיפוץ מבואת הכניסה הקטנה יחסית היתה עמוסה במעילים, תיקים ונעליים, כשרובם גלויים לעין ויוצרים אי סדר.
בתכנון החדש יצרתי פרט נגרות פינתי בצורת ר’ למבואת הכניסה, שמכיל הרבה שטחי אכסון בצורת מידוף, מגירות, ארוניות וארון אחד גבוה ברוחב של כ- 90 ס”מ עם חזיתות מזכוכית עם הדפסה. דלתות הארון פונות לכיוון הסלון ומציגות תמונה מעניינת שמעניקה טוויסט משמעותי בחלל. עצם צורתו של פרט הנגרות הזה שמתחיל ליד דלת הכניסה ו”גולש” לסלון, יוצר קשר חזק עם הסלון ופינת האוכל.
בסוף המטבח, סמוך לפינת האוכל התווסף פרט נגרות נוסף מאותו חומר, המסתיר מדיח אינטגרלי ושמעליו יש לוחות עץ שרצות על הקיר גם הן בצורת ר’ לכיוון פינת האוכל והסלון. הלוחות צבועים באותו צבע כמו יחידת הנגרות בכניסה, ובכך מייצרות את הקשר בינהם. המזנון בסלון בנוי באותו קונספט עם לוחות מעליו.
כל פרטי הנגרות הללו יוצרים שפה אחידה אחת וסוג של “מיזוג” בחלל.
כמובן שלכל אלה התווסף שולחן סלוני, גופי תאורה ופריטי סטיילינג, להשלמת המראה המסוגנן.

חדרי הבנות עברו שינוי באופן כזה שאחד החדרים הפך לחדר שינה עבור שלושתן, וחדר נוסף הפך לחדר משחקים ולימוד, עם שולחנות וכוורות לתלמידות בית ספר.
החדרים תוכננו כך שאם אחת הבנות תרצנה עם הזמן להיפרד מאחיותיה לחדר משלה, היא תוכל לעשות כן בשינוי מזערי.
רוב הריהוט בחדרי הילדות הוחלף, הקירות נצבעו מחדש ונוספו אקססוריז ופרטי סטיילינג לחדרים, על מנת להעניק מראה מושלם לחדרי הנסיכות הקטנות.

פרוייקטים נוספים

Recent Work