וילה מגניבה

זהו פרוייקט של שיפוץ חלקי והום סטיילינג בבית קרקע פרטי גדול, בעל שני מפלסים. הבית שנרכש לפני למעלה מעשור, לא שופץ משמעותית מאז רכישתו.
הבעלים החליטו להתאים אותו מחדש לצרכי המשפחה שילדיה התבגרו עם השנים, וגם להעניק לו מראה מעוצב ועדכני. כך הוחלט על מתיחת פנים של חלק ממפלס הכניסה וחלק מהמפלס העליון. השיפוץ בשני המפלסים התייחס לחלל הציבורי בלבד, ללא חדרי שינה וללא חדרי רחצה או שירותים.
במפלס הכניסה שופצו מבואת הכניסה, הסלון, המטבח ופינת האוכל. במפלס העליון הוצעה תוכנית לשיפוץ החלל המרכזי שהתייחס גם לחדר העבודה הממוקם באותו מפלס, ובוצע כשלב ב’.
הבית המקסים הזה, ממוקם באח משכונות בנה ביתך בקריות. ובשל יופיו ומימדיו (שבעה חדרים בשטח של למעלה מ- 200 מ”ר), אני מכנה או “וילה”. בעלי הבית הינם זוג בשנות הארבעים לחייהם, והורים לשלושה בנים מתבגרים בני 9, 17 ו- 19, שביקשו לשמור על המרחבים בבית ויחד עם זאת גם לייצר מקומות ל”ביחד”.
מפלס הכניסה אשר כלל מבואת כניסה גדולה, היה ריק ופינה בו לצד המדרגות היתה “פינת בלאגן” לפני השיפוץ. בתכנון שהצעתי חופתה אותה פינה בבריק לבן–שמנת, נרכשה קונזולה עם מראה בסגנון קלאסי אירופאי ותוכננה תאורה גלויה וסמויה מתאימה בכל האיזור, וע”י כך נוצרה חוויית כניסה מזמינה, מרשימה ומוארת. באותו מפלס תוכנן מטבח חדש ופונקציונלי שכלל שטחי עבודה ואחסון נגישים וגם אי במרכז החלל אשר משמש את כל בני המשפחה לארוחות משותפות שהם כ”כ אוהבים. בסלון תוכנן מזנון כפרט נגרות, פרטי גבס ותאורה. בפינת האוכל בוצע אפקט בצבע, תאורה ואקססוריז.
בכניסה למפלס העליון, היה ממוקם חדר עבודה גדול בעל שני חלונות ושהפך לחדר אחסון וחסר סדר. המיקום שלו ביחס ליתר החלל בקומה יצר מעבר ארוך וצר מעין “שטח מת”. בעוד שיתרת החלל סובלת ממחסור במקום, תאורה טבעית ואוויר. המשפחה הביעה צורך ליצור שם גם פינת טלויזיה, פינת כביסה ופינת כושר הכוללת מכשירי כושר. בתוכניות הוצע לחלק את החלל המרכזי שבין חדרי השינה והרחצה לארבעה איזורי התפקוד הללו, באמצעות הקטנת חדר העבודה הגדול. ע”י הקטנתו, אחד החלונות שלו “הצטרף” לפינת הישיבה והטלויזיה שבחלל הפתוח ובכך האיר ואיוורר את כל יתר החלל, וגם נתן עוד מרחב. כך גם נפתחה האפשרות ליצור את הפינות הנוספות המבוקשות, ללא פשרות על תפקוד טוב של החללים האלו, זמינותם והסטייל שלהם. באמצעות שינוי של חדר אחד, הצלחתי להביא לשינויים מבורכים ביתר החללים בקומה. בעיצוב הפנים עשיתי שימוש בהרבה תאורה גלויה וסמויה וכן ובשילוב של צבעים וחומרים חמים וקרים, כדי ליצור חלל מעניין, תוסס ודינאמי עבור הנערים המתבגרים שגרים שם.

פרוייקטים נוספים

Recent Work