דירה שיקית

הדירה הזו, הממוקמת בלב מוצקין הוותיקה, שהיתה מושכרת שנים רבות לדיירים באים והולכים, היתה מוזנחת, מיושנת ולא מזמינה.
כשנוצר הצורך של בעלת הדירה עצמה לעבור ולהתגורר בה – אישה תוססת, רווקה, באמצע שנות החמישים לחייה, הדירה עברה שיפוץ יסודי והפכה לדירה, שיקית ונחשקת. עיצוב הפנים כלל הריסה של כל הדירה, חלוקת חלל חדשה על כל שטחה ותכנון של כל התשתיות שלה מחדש.
הפרוייקט הזה שהיה מתוכנן מבראשית, כלל שרותי עיצוב ותכנון, פיקוח בניה צמוד, והום סטיילינג עד הפרט האחרון יחד עם ליווי לכל הרכישות… וכל זאת במינימום עלויות.

בעליה של הדירה הזו במוצקין, הנמצאת בבניין ישן מאוד שנבנה בשנת 1958, החליטה לעבור ולהתגורר בה לבדה בעקבות משבר פרידה מבן זוגה. הדירה הזו, שהושכרה שנים רבות לדיירים שונים, לא זכתה לשיפוץ משמעותי משנות ה- 70 בעצם. שטח הדירה הינו כ- 60 מ”ר ולפני השיפוץ היתה מחולקת ל – 2.5 חדרים (סלון, חדר שינה קטן ועוד חדרון פיצי), כשהשירותים והאמבטיה היו ממוקמים ליד דלת הכניסה לבית וגם מטבח קטן ולא פונקציונלי. הדירה כללה גם מרפסת סגורה לכל רוחבו של הסלון. שני היתרונות הבולטים בדירה זו היו התקרות הגבוהות, בגובה של כ- 3 מ’ מפני הריצוף וגם ריבוי של חלונות. שני אלה תורמים רבות לתחושת המרחב בחללים קטנים.
הצורך של בעלת הדירה היה להפוך אותה לדירת שני חדרים גדולים ומוארים עם מטבח גדול ומאובזר כיוון שהיא מאוד אוהבת לבשל ולאפות. וכן חדר רחצה מרווח ומפנק וחדר ארונות שיענה על צרכיה.
בתכנון שלי, יצרתי בעצם חלוקת חלל שונה לחלוטין: החלפתי בין המיקומים של חדר הרחצה והמטבח, ביטלתי את המרפסת הסגורה ואיחדתי אותה עם הסלון, ביטלתי את החדרון הקטנטן וממנו יצרתי חדר ארונות והלבשה לצד חדר השינה (ללא מחיצות בינהם). באמצעות כל השינויים הללו יצרתי בעצם חללים גדולים, מוארים ומזמינים, עם מינימום מחיצות בינהם. בעיצוב הפנים עשיתי שימוש בהרבה תאורה גלויה וסמויה וכן ובשילוב של צבעים חמים וקרים, כדי ליצור חלל תוסס ודינאמי עם ניגודים מעניינים – בדיוק כמו הבעלים שלו.

פרוייקטים נוספים

Recent Work