בחזרה הביתה

דירה בת 4 חדרים בקרית ים, בבנין רב קומות, שנבנה בסוף שנות השמונים. מאז שנות השמונים הדירה הזו שופצה פעם אחת בהחלפת מטבח וריצוף ומאז לא נעשו בה שינויים למעט סיוד פה ושם.
בעלת הבית, שעזבה את ביתה לתקופה של כשבע שנים, חזרה, אליה בתום תקופה זו והחליטה לשפצה מהיסוד, כולל תשתיות מים, חשמל ומיזוג אוויר.

אישה אמיצה בתחילת שנות השישים לחייה, ששבה בחזרה לביתה אחרי מספר שנות היעדרות ממנו, החליטה לשדרג אותו בצורה יסודית ולא לבחור בצבעים/עיצוב מיינסטרים.
בבית ששטחו כ- 90 מ”ר יש סלון, שלושה חדרי שינה, חדר רחצה אחד, שירותי אורחים מרפסת שירות ומרפסת שמש. בכניסה לבית עמד קיר מול דלת הכניסה (מה שהיה פעם מבואת כניסה). גם המטבח היה מופרד מהסלון בקיר, שמשני צדדיו עמדו שולחנות. מצד המטבח – דלפק אוכל משיש. מצד הסלון עמד שולחן פינת האוכל.
חדר הרחצה היחיד היה קטן וללא חלונות, כלומר חשוך ולא מאוורר. פרופילי החלונות הישנים בדירה היו בצבע כהה. במקרה זה העניין היווה חיסרון משום שהדירה פונה לכיוון צפון ולכן לא נכנס אליה הרבה אור טבעי.

השינויים המבניים שנעשו בבית בכדי לפתוח מרחבים ולנצל במקסימום את החלל : פירוק הקיר שעמד מול דלת הכניסה והחשיך את הכניסה+פירוק קיר פינת האוכל ופתיחת המטבח לכיוון הסלון. הפעולות האלו הגדילו משמעותית את הסלון והמטבח וכן האירו את הכניסה לבית. בוצע גם פירוק נישת ארון בפרוזדור- שגזלה מקום מחדר הרחצה+איחוד חדר הרחצה עם מרפסת השירות. כך בעצם הגדלתי משמעותית את החדר והכנסתי לתוכו אוויר ואור.
בבית הוחלפו גם תשתיות חשמל, אינסטלציה, חלונות, דלתות, ריצוף, כלים סניטריים (ושינוי מקומם).
האומץ של הלקוחה הזו הכל כך קרובה לליבי, התבטא בזרימה שלה איתי בבחירת צבעים נועזת ושיקית לחומרי הגמר : שיש מטבח ורוד סגול, דלת קלאפה עם הדפס נועז, כיסאות מסוגננים דמוי נייר עיתון – כל אחד בצבע שונה, שולחן סלוני עם רגליות אדומות… ועוד.
שאפו לאישה האמיצה הזו. התוצאה משובבת נפש. מקסים !

פרוייקטים נוספים

Recent Work